Wysokie Loty

Projekt edukacyjny

Podsumowanie projektu


Z radością informujemy, iż projekt Wysokie Loty zakończył się sukcesem!


Do pełnego szczęścia brakło nam co prawda wskazań kilku czujników ale i tak, w zasadzie w stu procentach osiągnęliśmy zamierzone cele! Balon wystartował 4 czerwca 2016 roku podczas Pikniku Naukowego zorganizowanego w Zespole Szkół w Legionowie. Podczas tego pikniku licznie zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki i techniki oraz możliwość empirycznego poznania niektórych zagadnień dotyczących tej właśnie sfery naszego życia! Start balonu był kulminacyjnym momentem pikniku.

Kilka informacji dotyczących balonu oraz lotu: Balon wypełniliśmy helem tak, by osiągnął około 1,8m średnicy. Mogliśmy napełnić go jeszcze bardziej, ale w tym konkretnym przypadku więcej, wcale nie oznacza lepiej. Balon miał eksplodować na dokładnie określonej wysokości. Chcieliśmy dotrzeć do stratosfery i to nam się udało!

Wszystkie dane i wyliczenia wskazują, iż osiągnęliśmy 30 102m. Gondola o wymiarach w przybliżeniu 30cm x 30cm x 30cm pomieściła: 3 kamery, kilka czujników ciśnienia, wysokości i temperatury do tego moduł sterujący czyli Raspberry Pi 2B . Start nastąpił o godzinie 12:47. Lot trwał około 3,5 godziny, w tym czasie balon pokonał 105 km. Odnaleźliśmy go w pobliżu miejscowości Glinki.

Wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły nasz projekt serdecznie dziękujemy!


Dowiedz się pierwszy o naszych przyszłych projektach


Sponsorzy


Patroni medialni


Kontakt


Zobacz też